Şükür Kurbanı Nedir?

Herhangi bir vesileyle Allah’a şükretmek için kesilen kurbana şükür kurbanı denir. Bir kimse arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir. Ancak böyle bir nimeti elde eden kişinin, adakta bulunmadığı sürece, kurban kesmesi zorunlu değildir. Adana Adaklık kurbanlık Muhammed Cumali Kardeşler olarak; Şükür kurbanlarınızı İslami usullere uygun olarak, gerek gözünüzün önünde “gerekse telefon ile vereceğiniz vekâletinizle” kesmektedir. Kesilen Şükür kurbanları isteğinize göre hazırlanır ve arzu ederseniz sizin adınıza dilediğiniz adrese teslim edilir. Kurbanlarınızı “sadece evinize veya iş yerinize değil” Adana, içindeki talebe yurtları ve kurslara bağışlayabilirsiniz. Kurbanınızı bağış yaptığınız adrese teslim edilmesi için ek bir ücret talep edilmez.

Şükür Kurbanı’nı Kesen Yiyebilir mi?

Evet, yiyebilir. Şükür kurbanının etinden kendiniz yiyebildiğiniz gibi muhtaç kimselere de dağıtabilirsiniz. Eğer ‘Ben kurbanımı bağışlamak istiyorum’ diyorsanız Muhammed Cumali Kardeşler Adana Adaklık Kurbanlık‘ı vekil tayin ederek şükür kurbanınızı yardıma ihtiyacı olan ailelere verebilirsiniz.

Şükür Kurbanı Kimlere Dağıtılır?

Şükür kurbanı gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Yaptığınız şükür kurbanı bağışını yılın her dönemi kestirebilirsiniz. Kesilen kurbanlar, parçalandıktan sonra ailelere dağıtıldığı gibi; ihtiyacı olan ailelere dağıtılır.