Kurban Nedir?

Kurban; Allah’a yaklaşmak ve O’nun rızasına ermek niyetiyle kesilen hayvan demektir. Akıllı, hür, mukim ve dini ölçülere göre zengin sayılan mümin, ilâhî rızayı kazanmak gayesiyle kurbanını kesmekle hem Cenab-ı Hakka, hem de maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunarak halka yaklaşmaktadır.
Adana Adaklık olarak bunu yerine getirmenizi sağlıyoruz. Müslüman toplumların belirli simgesi ve şiarı sayılan ibadetlerden biri olarak asırlardan beri özellikle milletimizin dini hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Kurban, bir Müslümanın bütün varlığını gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir nişanesidir.

Neden Kurban Kesiyoruz?

Sayısız nimetlere karşı Allah’a şükretmemiz, insanın geçen seneden bu seneye kadar hayatta kalışına şükretmesi ve günahlarının bağışlanması için kurban kesiyoruz. Adana Adaklık Koyun ve Adaklık keçi yalnız bir kişi için kurban edilir. Bunlarda ortaklık câiz değildir. Sığır, manda ve devede ise birden yediye kadar (yedinci kişi dâhil) ortak olabilir. Yalnız ortakların hepsinin niyeti Allah rızası için kurban kesmek olmalıdır. Eğer ortaklardan biri et için ortak olmuşsa, o zaman hiçbirinin kurbanı sahih olmaz.

Kurban Kesimi Nasıl Yapılır?

Kurban kesecek müslüman, kurbanlık hayvanı incitmeden eziyet vermeden sol tarafı üzerine kıbleye karşı yatırır. Ayaklarından üçü bağlanır. Üste kalan sağ arka ayağı bağlanmaz. Bir hayvanın meşru bir şekilde kesilmiş olması için nefes borusu ve yemek içmek borusu ile boynunun iki yanında bulunan ve şah damarı denilen iki kan damarını kesmek sureti ile boğazlanması lazımdır. Bu dört damarı kesmek sünnettir. Adana Adaklık Koyun ve Adana Adaklık Kurbanlık Satışı Konusunda Muhammed Cumali Kardeşler olarak kaliteli hizmet anlayışı ilkemize dayanarak siz değerli müşterilerimize senenin 365 günü küçükbaş hayvan satışı ve ücretsiz kesim‘i,vekalet yoluyla kurban kesimi adres veya kuruma ücretsiz teslim‘i,adrese teslim canlı hayvan satışı vs. Adana adaklık ve Adana Adaklık kurbanlık hizmeti sunmaktayız.